X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
دوشنبه 28 اسفند‌ماه سال 1385
پایان سال ۱۳۸۵

...به روزهای آخر سال ۱۳۸۵ نزدیک میشویم. در سالی که گذشت تجربه های جالبی در زمینه کاریم بدست آوردم. همچنین تجربه های جالب غیر کاری فرهنگی اجتماعی اقتصادی.

...«چون آخر سال است مجبورم واقعیتی را که خیلیها در ایران از آن مطلع نیستند را یاداوری کنم و آن اینست که خارج هم خبری نیست اینقد خیال پردازی توی ذهن نکنید به خصوص برای افراد کم سن و سال تر میگویم که فکر میکنن حالا توی خارجه چه خبره. این چیزهایی هم که توی تلویزیونهای خارجی دیده میشه بیشتر تبلیغات هست که از توش پول در میارن.

یک واقعیتی هم برای اینایی که در خارج از ایران هستن میگم که ایران هم خبری نیست اینقد خیال پردازی توی ذهن نکنید به خصوص برای افراد مسن تر میگم که تحت تاثیر اخبار تلویزیون های خارجی فکر میکنن حالا توی ایران خیلی سخت میگذره. اینا بیشتر تبلیغات دشمنان ایران هست که از توش پول در میارن. در واقع همه جا آسمان یک رنگ هست و این فقط به خود خویشتن بستگی داره که چطور به این عالم پهناور جهان هستی نگاه وکنیم... در همین لحظه بود که صدای بلندگوی سالن سمینار قطع شد» و من از خواب بیدار شدم. ولی توصیه دوستانه من به افرادی که خارج از ایران زندگی میکنند اینست که اگه پتو یا تشک برقی استفاده میکنین درجش رو روی ۲۴ درجه بزارید حتی اگر هوا خیلی سرد باشه درجش رو بالاتر از ۳۰ درجه نزارید.

شنبه 19 اسفند‌ماه سال 1385
USPAS

احتمالا ماه ژوئن برای شرکت در دوره آموزشی شتابگرهای امریکا USPAS به ایالت میشیگان خواهم رفت. دوره را دانشگاه میشیگان ارایه میدهد و در پایان دوره هم کردیت دوره را ارایه میدهند. دوره ای با عنوان «فیزیک شتابدهنده ها؛ تئوری؛ تکنولوژی و شبیه سازیهای مرتبط» است. البته رفتن من به احتمال بالا بستگی به این دارد که برای شرکت در این دوره به من فلوشیپ بدهند..

طراحی کیکرهای اینجکشن و ضخامت لایه تیتانیوم بر روی سرامیک آن کمی دردسر ساز شده است. هر چند که اتلاف توانی معادل ۱۰ وات روی سطح یک تجهیز در فضای نرمال اطرافمان امری عادی است که به افزایش دمای زیادی منجر نمیشود ولی اتلاف همین ۱۰ وات در سطحی در خلا بالا و ایزوله شده به افزایش دمایی غیر قابل تصور تبدیل میشود...

------------------------------------

کم کم عید نوروز دارد نزدیک میشود و این هم چندمین سالیست که عید را در خارج از ایران جشن خواهم گرفت. یادم هست پنج شش سال پیش در وارینگتون که بودم موقع سال تحویل تا یکساعت کلیه خطوط تلفن و موبایل با کد ایران اشغال بود. به محض ورود کد ۰۰۹۸ میگفت کلیه خطوط به این کشور اشغال است.. این به خاطر افزایش زیاد ارتباطات تلفنی با ایران در ان ساعات بود. امسال تحویل سال ایرانی در روز چهارشنبه ۰۳:۳۷:۲۶ صبح به وقت ایران است. تحویل سال در بقیه کشورهای جهان در این سایت است. http://www.iraniannewyear.com 

------------------------------------

..بعد گفت به نظر شما بین قطع شدن کانال ماهواره ای فرکانس ۱۲۰۰۰ مگاهرتز و احساس اضطراب درون معده رابطه ای وجود دارد؟»

یکشنبه 6 اسفند‌ماه سال 1385
ماشین تولید علم

و اما هوا دیروز مقداری گرد و غباری بود ولی بارانی که الان داره میباره کلی هوا رو تر و تمیز کرده. منم یه چای داغ لیپتون جلوم هست به اضافه فایلی که طراحی الکترومگنتهای پالسی را در آن نوشته ام و یک سری خرت و پرتهای دیگر مثل سوئیچ؛ موبایل؛ کارت مغناطیسی شناسایی و تقریبا هزار صفحه کاغذ مربوط به سالهای ۱۹۸۰ میلادی که طراحیهای ماشین ۸۰۰ میلیون الکترون ولتی بسی۱ به زبان انگلیسی؛ آلمانی و روسی در آن است. قرار است که ما این ماشین کهنه را که از هم جدا شده است و از اروپا به اینجا اورده شده است و در اینده ابعادی معادل یک زمین فوتبال خواهد داشت را سر هم کنیم نوسازی کنیم و گسترش دهیم سپس این ماشین در آینده به عنوان مرکز ثقل تولید علم در منطقه و کشورهای اطراف تبدیل شود. دیز آر این تئوری است ولی در عمل چه بشود را« آی هو نو آیدیا» هستم. تاریخچه این ماشین به چندین سال پیش بر میگردد وقتی که کشور ایران قرار بود به عنوان مرکز نگهداری این ماشین اتمی عظیم الجثه مطرح شود ولی با مخالفت برخی کشورها از دست ایران خارج شد و برای همیشه ایران را از داشتن این ماشین تولید علم محروم کرد.

درست سه هفته بعد از اینکه من از سفر علمی تحقیقاتیم از هند برگشتم و زمانیکه بسیاری از متخصصین مرکز تحقیقات شتابگرها و لیزرهای  آر.آر.کت در هندوستان علاقه خود را به همکاری و انتقال یافته هایشان به پروژه هایی شبیه به آن مثل شتابگرها در ایران ابراز کردند؛ چند روز پیش در خبرها خواندم که دولت هندوستان ارایه هرگونه ابزار آلات و یا تکنولوژی سنسیتیو مربوطه به مراکز ایرانی را منع قانونی کرده است. این هم دستاورد سفر من به هندوستان چه میخواستیم و چی شد.

----------------------------------------- اگر اینقد وقت آزاد داشته اید که متن فوق را خوانده اید؛برای تفریح میتوانید جملات زیر را با کلمات مناسب کامل کنید:

۱- انرژی.....ت.

۲- کار؛ کاره .....است.

۳- والا به خدا قسم؛ اونایی که در.....

۴- به ... میگن اوقات فراغت را چگونه میگذرونی؟ میگه «مو ...بچل خندن. بچل... مو خندم»

۵-...